pondelok 3. októbra 2011

Aj vám chutí káva ?

Kto by nepoznal ten moment, ked zacítite jej neodolateľnú arómu. Zo susednej kancelárie, ci inej miestnosti, zavanie vôňa čerstvo uvarenej kávy a pre vás je to signál, na to aby ste aj vy naštartovali kávovar.

Už v minulosti ľudia poznali stimulujúce účinky kávových zŕn a snažili sa ich využívať vo svoj prospech. Legenda o káve hovorí, že ju objavil etiópsky pastier kôz Kálid v 8. storočí, keď si všimol, že stádo je v noci nepokojné a nespí po prežúvaní listov a bobúľ istého kríka. A keďže v ňom zvíťazila zvedavosť, bobule ochutnal a vyskúšal tak ich povzbudzujúci účinok na sebe. Neskôr začali nápoj z bobúľ skúmať mnísi v kláštore, ktorí usilovne pracovali na šírení vzdelanosti. Vyhovoval im jeho stimulujúci účinok, pretože sa mohli venovať prepisovaniu kníh dlho do noci.

Povzbudzujúce účinky kávy môžu spôsobiť aj zdravotné problémy. Nie je pravda, že všetky kávy majú rovnaký účinok. Pitie menej kvalitnej kávy môže vyvolať u citlivejších osôb takzvaný kofeínový šok, ktorý sa prejaví bolesťami hlavy, silným búchaním srdca a trasením rúk. Káva okrem iného urýchľuje trávenie, no pri pití nalačno môže spôsobiť pálenie a bolesti žalúdka.
Ak chcete predísť takýmto nežiaducim účinkom, zvoľte si niektorú z jemných odrôd kávy Arabica, ktorá vás ľahko povzbudí, dodá telu energiu a priaznivo vplýva na váš organizmus. Pripomeňme si, že obsahuje zvyčajne polovičnú dávku kofeínu, než kávy z odrody Robusta, ktoré môžu telo veľmi zaťažiť. Mylná je tiež informácia o tom, že mlieko v káve tlmí následky kofeínu, je to presne naopak. Rozumnejšie je teda piť kvalitnú kávu s nižším obsahom kofeínu bez mlieka, ako lacnú kávu horšej chuti mliekom vylepšovať.
Snažte sa vyhýbať pitiu kávy nalačno, ušetríte si tak kúsok zdravia. Tiež výber kvalitnejšej kávy, ktorá je síce cenovo náročnejšia, je preň rovnako dôležitý.

Veľmi záleží aj na tom, koľko kávy denne vypijete. Aj tu platí, že menej je niekedy viac. Predávkovanie kávou môže vyvolať nepríjemnú nervozitu a búchanie srdca či zvieranie žalúdka. Aby ste sa vyhli takýmto reakciám, obmedzte jej pitie na 2 stredne silné šálky kávy denne a pitie kávy bude pre vás príjemným pôžitkom.

Pre spotrebiteľov s citlivým žalúdkom bola vyvinutá káva, ktorá zmierňuje nežiaduce účinky spôsobené zvýšenou produkciou žalúdočných kyselín a tráviacich enzýmov. Ide o špeciálne vyrábané druhy ľahko stráviteľnej kávy, alebo môžete využiť niektorú z káv neobsahujúcich kofeín. Obe tieto alternatívy si zachovávajú pri dnešných technológiách výbornú chuť i vôňu, nakoľko ich úpravy prebiehajú ešte pred pražením. Vyskúšať môžete aj ich náhradu, prípadne zmes kávy a kávoviny, ktorú môžete pripraviť klasickým zalievaním resp. instantnú rozpustiť.

V prípade, že si musíte odoprieť kávu úplne, z akýchkoľvek dôvodov, skúste sa osviežiť osvedčenou Rembarco Slim kávou

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára