streda 7. septembra 2011

Akych ludi mate okolo seba, tak sa vam v zivote dari...

Všeobecnou snahou negativistov je ich vzájomné spájanie. Majú tendenciu sa navzájom spájať, komunikovať na rovnakej vlnovej dĺžke, potvrdzovať a upevňovať tým svoje negatívne názory a presvedčenia. Vyberajú si tie veci, ktoré im dobre zapasujú do ich scenárov. Negativisti na navzájom radi a veľmi účinne utvrdzujú vo svojich názoroch a predstavách. Veľmi nebezpeční pre svoje okolie sú negativisti. Aj keď oni o tom ani nevedia... Typickou vlastnosťou negativistu okrem pasivity býva hnev a často i frustrácia.
Hnev je nepríjemná emócia na ktorú sa pomerne ľahko zvyká. Hnev má tendenciu sa opakovať a stupňovať. V zásade je prejavom bezmocnosti, neschopnosti a bezradnosti. Hnev je škodlivá a neracionálna emócia. Prináša len škody. Sebe i okoliu. Pozor na médiá! Sú plné negatívnych informácií. Prečo? Lebo svet je plný negativistov, ktorí vyhľadávajú negatívne správy a podnety. A títo ľudia zabezpečujú týmto médiám stabilnú a vysokú sledovanosť. Podľa toho môžeme nepriamo usudzovať aké množstvo negativistov žije všade okolo nás. Sú to práve negativisti, armáda negativistov, ktorí udržujú vysokú sledovanosť. Že sa im to dobre darí vidíme podľa štruktúry programov. Tieto programy sú plné násilia, teroru, škandálov, tragédií a katastrof. Ak si pozriete bežné správy v televízii, viac ako polovica správ sa týka práve týchto tém a oblastí. Vyzerá to ako by naša krajina zažívala stále len tragédie a násilie. Je to jednostranné. Účelom nie je len informovať, ale i dosiahnuť vysokú sledovanosť. Ide o vašu pozornosť. Pozornosť je váš cenný majetok, treba strážiť ako sa s ňou nakladá. Paradoxné na negativistoch je to, že sa vôbec za takých nepokladajú. Pokladajú sa za tých, ktorí vidia veci objektívne. Pokladajú sa za tých, ktorí veci sledujú a bilancujú. Negativisti nie sú ľudia, ktorí bývajú spokojní so svojim životom, ale sú presvedčení, že nič nemôžu dosiahnuť, lebo nič sa nedá, nič sa nemôže podariť. Čakajú ich len neúspechy a problémy, tak načo sa do niečoho púšťať? Kto nič nerobí, nič nepokazí. Tak je to lepšie a bezpečnejšie. Negativista nehľadá riešenie. Skúma, prečo to nejde, prečo sa to nemôže podariť. Sústreďuje sa na problémy a prekážky. Logika hovorí, že čím viac sa na problémy a prekážky sústreďujeme o to viac a viac ich nachádzame. Negativisti často a s obľubou hovoria o iných ľuďoch.
Všímajú si svojich susedov a spolupracovníkov. Sledujú čo robia herci a politici. Zaoberajú sa výsledkami hokejových zápasov, pamätajú si ktorý hráč strelil koľko gólov a ktorý hráč má najviac nemanželských detí. Skúmajú a zamýšľajú sa nad vecami, ktoré nevedia ovplyvniť. Nad vecami, ktoré vo svojej podstate sú pre ich život nepodstatné a bezvýznamné. Ale ich zaujímajú, sú pre nich prioritou. Kupujú si desiatky novín a časopisov, sledujú naraz tri-štyri programy, aby im nič neušlo. Venujú pozornosť neproduktívnym veciam a činnostiam. Výsledkom sú nové a nové negatívne emócie. Nepríjemnou vlastnosťou negatívnych emócií je to, že trvajú dlho, teda aj roky. Pozitívne emócie majú kratšie trvanie, v tom je ich nevýhoda. Čo teda robiť? Rada je jednoduchá. Vyhýbajte sa negativistom všade a vždy, ako sa len dá! Snažte sa ich vo svojom okolí rýchlo identifikovať. Snažte sa ich rýchlo a účinne eliminovať zo svojho života. Vyhýbajte sa tomu, čo cítite, že vám škodí. Verte svojej intuícii a pocitom. Chcú vám niečo povedať! Ak cítite okolo seba negatívnu energiu, utekajte! Negativisti vás budú stále viac vťahovať do svojich myšlienok a predstáv, je to nebezpečné. Človek môže skĺznuť sám do tejto pasce a môže začať tomu veriť. A postupne sa môže sám začať meniť na negativistu.