štvrtok 28. júla 2011

Podnikať v MLM ?

Jeden z dôvodov prečo má MLM zlú povesť a je obviňované z neserióznych praktík je, že MLM je asi v 80% prípadov prezentovaný nesprávnym ľuďom.

Je ponúkaný ako práca na čiastočný úväzok alebo práca na doma ľuďom, ktorí v skutočnosti chcú len pravidelný plat a pevnú pracovnú dobu.

MLM nie je džob.
Je to systém pre podnikateľov, ktorí chcú mať firmu doma namiesto toho, aby si prenajímali kancelárie a budovy. Veľká väčšina marketérov stále propaguje MLM ako "príležitosť zarobiť tisíce za pár hodín práce týždenne!" To je samozrejme dosiahnuteľné... ale nie na začiatku. Na začiatku je skôr veľa driny za málo peňazí - alebo dokonca úplne zadarmo. Ľudia, ktorí očakávajú "prácu na doma" si prestavujú pravidelný príjem každý mesiac a nie veľké zisky niekedy v budúcnosti.

Ako každý obchod aj MLM si vyžaduje odhodlanie, energiu, výdrž a ochotu riskovať. V obchode ste zodpovední za vaše úspechy len vy, nikto iný. Na rozdiel od toho práca na doma (napríklad prepisovanie textov) si žiada len čas a energiu. Ľudia, ktorí očakávali prácu na doma, nie sú pripravení na zodpovednosť, ktorú si obchod vyžaduje, pretože to nie je to, čo chcú. Bez toho, aby oni sami chceli, nepomôžu žiadne motivačné semináre a neustále povzbudzovanie sponzorov.

Prečo si váš nový distribútor nechce urobiť svoj zoznam potenciálnych zákazníkov?
Pravdepodobne preto, že práca na doma žiadnu takúto požiadavku nepozná - nevyžaduje vlastnú tvorivú prácu. Podnikatelia intuitívne chápu, že je potrebný prieskum. Ľudia, ktorí hľadajú prácu na doma to nepochopia - ochotne sa však postarajú o zákazníkov z vášho zoznamu.
Je váš nový distribútor znechutený a otrávený vašimi snami a víziami budúcnosti? Práca si zvyčajne nevyžaduje nadšenie a duševnú alebo citovú energiu. Tam nie je dôležité snívanie a vízia budúcnosti.

Ak ponúkate vašu príležitosť ako prácu, budete mať distribútorov, ktorí nebudú chodiť na stretnutia a nebudú sa zúčastňovať seminárov. Prečo? Pretože chcú prácu a nie podnikanie!
práca na doma je presne určená. Treba splniť určitý cieľ, určité normy, odovzdať prácu do určitého termínu. A tým sa to uzavrie.

V MLM však nič také urobiť nemôžete. Nemôžete presne povedať koľko zmlúv uzavriete v konkrétny deň, koľko peňazí zarobíte, atď. Môžete len stanoviť úroveň svojej aktivity, nie výsledok jednotlivých akcií.

Ak však máte podnikateľského ducha, začnite svoje podnikanie. Na Slovenský a Český trh práve prichádza spoločnosť Rembraco Networking, ktorá pôsobí už vo viac ako 20 štátoch európy so svojim jedinečným produktom Rembraco Slim. Nepotrebujete žiaden štartovací kapitál, na začiatok stačí odhodlanie pre budovanie svojej vlastnej firmy. Registrácia je bezplatná. A tak už na začiatku máte istotu, že nevstupujete do žiadneho systému, ktorý bude z Vás "ťahať" peniaze.

Kedže spoločnosť Rembraco Networking pôsobí medzinárodne, jej stránky nájdete zatiaľ v anglickom jazyku. Pre zahájenie spolupráce je potrebné sa zaregistrovať na stránke spoločnosti.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára