štvrtok 28. júla 2011

Podnikať v MLM - II. časť

Pokračovanie predchádzajúceho príspevku Podnikať v MLM ?

Inak povedané podnikanie v MLM, nie je určené pre každého. MLM je príležitosť pre ľudí, ktorý majú v pláne vybudovať si svoju budúcnosť. Na veku tu až tak nezáleží. Tento druh podnikania je atraktívny pre študentov vysokých škôl, popri štúdiu si dokážu zarobiť prostriedky potrebné na financovanie štúdia. MLM je zaujímavé aj z pohľadu väčšiny dôchodcov, kde pri dnešných podhodnotených dôchodkoch, dostávajú možnosť významne si prilepšiť k tomuto svojmu biednemu dôchodku. Ale aj zdravotnícky personál, ktorý dnes zo svojich platov tiež iba ťažko prežíva z mesiaca do mesiaca. Pokiaľ máte pociť, že Vás v práci málo platia za odvedenú prácu a máte podnikateľského ducha, je to príležitosť práve pre Vás.

Rozhodujúci je výber spoločnosti, s ktorou sa rozhodnete spolupracovať. Ostražitosť je tu na mieste. Neraz sa stane, že za MLM obchodom sa skrýva neseriózny projekt "špekulanta". Práve vďaka takýmto skúsenostiam bola táto forma podnikania v našich podmienkach degradovaná. Nakoľko ľudia neraz "naleteli" na lákavé prísľuby, ktoré vábili dôverčivých na neraz nedosiahnuteľné príjmy vo veľmi krátkom čase. Trošku súdny človek, a zvlášť ak má skúsenosti s podnikaním vie, že desaťťisíce sa nedajú zarábať v priebehu dvoch, troch mesiacov. Takáto ponuka hneď od samotného začiatku signalizuje niečo "nezdravé". Ako v každom podnikaní, tak aj v MLM, to chce svoj čas. O vašom podnikaní sa musí dozvedieť dostatočne veľká skupina zákazníkov. Ako ? Nuž cez reklamu.

O reklame si tiež niečo povieme, o jej formách, trendoch v reklame, ale v inom príspevku.

Vráťme sa však späť. Iba kvalite produktu, spokojnosti s produktom a vďaka dobrej reklame, môže potom každý spokojný zákazník Váš produkt odporučiť ďalšiemu a ten ďalšiemu... A to je princíp tohto podnikania. MLM podnikanie vzniklo ako alternatíva, klasickému obchodu. Základným krédom pre tento druh obchodovania je, že tovar nemusí končiť u vás, ako u koncového zákazníka, ale môže byť od vás "posunutý" ešte ďalej. Určite ste zažili situáciu, kedy si niekto z Vášho okolia, na základe vášho odporúčania kúpil v miestnej samoobsluhe nový druh nejakého nealko nápoja. Potešilo vás to však, že dal na vaše slová. To je na tom to pekné. Avšak, profit z tohto vášho doporučenia mal predajca, distribútorská spoločnosť a producent... Kde ste vy ...? Veď vďaka Vám, si tento váš sused kúpil tú fľašu novej malinovky. A keď mu bude chutiť tak, ako chutí Vám, kúpi si ďalšiu a ďalšiu... A aj on o tomto svojom "novom objave" vo vašej samoobsluhe povie svojim priateľom..., známym... Čo by sa stalo, ak by ste z každého takéhoto predaja dostali,... dajme tomu 20 centov... ? Skúste si to spočítať...
A presne takto nejak vznikol aj model MLM podnikania...

Veľkou výhodou je, ak sa do takéhoto predaja dostane výrobok, tovar, ktorý má skutočne masové uplatnenie. Dajme tomu, že sa denne používa. Že je pre daný trh prirodzený. A je používaný skoro každým.

Zvoľme si napríklad kávu. Áno, prečo nie...
Že sú jej vo Vašom markete plné regále, a rôznych druhov ? Super. Čo robia v tých regáloch ? Čakajú na zákazníka ? Kedy si ju zákazník kúpi ? Keď dostane podnet...
Podnetom je čo ? REKLAMA

1 komentár:

  1. Poznáte firmu Organo Gold? Firma funguje 5 rokov, v obratoch predbehla MLM spoločnosti ako sú amway, herbalife, oriflame, atď, prečo? Lebo majú kvalitný produkt a je to produkt, ktorý nikto nepotrebuje, ale všetci ho chcú a stále ho budú chcieť.

    Na slovensku je táto firma len pár mesiacov, preto treba začať čo najskôr :)

    http://organokava.sk/

    http://www.10incomes.com/page/mlm-500-momentum-ranks

    OdpovedaťOdstrániť