piatok 17. júna 2011

Zabojujte s cukrovkou čiernou kávou

Z kávy sme svieži, rozprúdi nám krv v žilách. Vďaka nej máme chuť do práce, niekto bez nej nevie urobiť z postele ani krok. Príliš veľa kávy nám však môže ublížiť a naše srdce a krvný tlak začnú štrajkovať. Koľko kávy je vlastne zdravé piť a na čo všetko tento mok slúži? Lekári zistili, že stačí pohár poobede a nehrozí vám cukrovka.
Káva je údajne vynikajúca prevencia pred cukrovkou. Nemali by sme ju ale piť ráno a nalačno, ale dať si ju poriadne horkú poobede. Iba tak vieme rýchlo znížiť riziko cukrovky dokonca až o jednu tretinu. Výskumy dokonca potvrdzujú aj opačnú skutočnosť, že ženy, ktoré kávu vôbec nepijú sú v ohrození. Netreba vždy piť iba kávu s kofeínom. Zdravšia je tá bez neho.
Prečo poobede?
Aká je tu vlastne súvislosť? Aký mechanizmus ich prepája? Celoeurópsky výskum ukázal, že testované osoby za 11 rokov nepretržitého monitorovania preukázali výnimočne blahodarné účinky kávy tesne po obedňajších hodinách. Cukrovka sa vyvinula iba u 6% zo 70-tisíc žien.

Nastavte si preto hodinky, aby ste vedeli, že je čas na vašu ozdravnú kávičku. Zatiaľ sa stále jedná iba o čiernu kávu. Neplatí to pre rôzne napenené čudá, ktoré sa ku káve ani nepriblížili. Nemusíte ju piť holú, môžete si do nej dať aj mlieko, aj cukor., Dôležité je, aby ste ju pili cez obed alebo tesne po obede ako skúmané osoby, ktorým pomohla ku zdravému telu.
K dobrému pocitu prispieva aj celá príprava kávy. Určite ste si všimli všetky reklamy na kávu, kde človek reaguje už len na samotnú jej vôňu. A platí to! Tá nám vie zdvihnúť náladu, vie nás osviežiť, dokonca sa vieme pri káve aj rýchlejšie zamilovať. Tak na čo čakáte? Je už poludnie? Šup na kávičku...

Zdravá káva - čítaj viac...

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára